„DOKOPNÁ“ TÝMŮ MLÁDEŽE SPARTAKU KBELY SE POVEDLA

Informace ze spolku Čvn 30, 2014

Mužstva mládeže fotbalového klubu Spartak Kbely ukončila své soutěže s různě velkými či menšími úspěchy. Hrála však pravidelně s minimálními zádrhely.

Předpřípravka (Dráčata) absolvovala všech 8 podzimních a jarních kol dlouhodobého turnaje  MINISTAR,  kde již tradičně startuje 18 mužstev z Prahy 9, pořádaného Sportovním centrem Běchovice.  Nejlepších umístění dosáhla v  Běchovicích a na domácím turnaji, kde obsadila 3. místa.
V závěrečném turnaji se ve skupině o bronzový pohár už se Dráčatům tolik nedařilo a obsadila až 5. místo.   
Mužstvo tvořilo 11 soustavně trénujících hráčů, problémem někdy byla slabší účast hráčů na víkendových turnajích.
Mužstvo sehrálo též řadu jednorázových turnajů, převážně v SC Běchovice, problémem byla menší účast hráčů
Nejlepšího výsledku Dráčata dosáhla v posledním turnaji sezóny v  Kochánkách, kde ve velmi silné soutěži 11 mužstev obsadila 4. místo.
Trénink a mužstvo Dráčat vedli Jiří Ziml a Petr Kubalík.
V další sezóně (od září 2015) se mužstvu budou věnovat Petr Kubalík a Víťa Mrkvička.

Mladší přípravka (Malí Draci)
Na začátku sezóny  mužstvu chyběli trenéři a trénink někdy probíhal pod provizorním vedením  trenérů ze souběžně trénujících Draků (starší přípravka B)
V celé sezóně bylo  mužstvo početně slabé a muselo si vypomáhat hráči na střídavý start.
Přesto se v soutěži neztratilo a z celkového počtu 20  utkání soutěže H3C
vyhrálo 6 x, remízovalo 1 x a prohrálo 13  x. tj. 32 % z možného. (V této soutěži se z rozhodnutí PFS tabulky nevedou)
Trénink a mužstvo  Malých Draků vedl pracovně jinak velmi vytížený Filip Dvořák, na jaře k němu přibyli Jaroslav Souček a Víťa Mrkvička.  Vedoucím mužstva byla Petra Malá.
V další sezóně (od září 2015) se mužstvu bude věnovat trenér  Jaroslav Souček, vedoucí mužstva se teprve hledá a doufáme, že se této funkce ujme někdo z rodičů malých hráčů.

Starší  přípravka  A (Lvíčata)
Byla sestavena z nejlepších hráčů ročníku 2003,  2004 a i 2005. V pražské soutěži  ve skupině  G3E se v konečné tabulce umístilo na 3. místě z 11 účastníků.
Lvíčata ve 20 utkáních 15 x zvítězila, jednou remizovala a jen 4 x prohrála.  Dosáhla 46 bodů, což je 76 % z možného. Vstřelili 152 branek.
Mužstvo bylo úspěšné i v zimní lize SC Běchovice, kde obsadilo  4. místo.
Mužstvo vedli trenéři Michal Odvárka a Jan Čechtický, vedoucím mužstva byla Míša Odvárková
Hráči starší přípravky ročníku 2003 budou od září 2015 přecházet do mužstva mladších žáků, které opět povedou trenéři Michal Odvárka, Jan Čechtický a vedoucí mužstva Míša Odvárková.

Starší  přípravka  B (Draci)
Byla sestavena ze zbývajících hráčů ročníku 2003 a   2004, v některých utkáních jim přišli pomoc i obětavci ze Lvíčat, především univerzální hráč  Ondra Dohnal, houževnatý Lukáš Oliva, Lukáš Havlín a  Matěj Žitný.
V pražské soutěži ve skupině G3G se mužstvo v konečné tabulce umístilo na 8. místě z 10 účastníků, když se během jara pohybovalo stále na místě 5. nebo 6. místě, které ztratilo špatnými výkony v závěru soutěže.
Draci z 18 utkání 7x zvítězili, 1 x remizovali, ale 10 x prohráli.  
Dosáhli 22 bodů, což je jen 40 % z možného. Vstřelili jen 83 branek.
I mužstvo Draků hrálo Zimní ligu v Běchovicích, tam se mu příliš nedařilo a skončilo až na 11. místě.
Mužstvo se pod hlavičkou DRACI 2004 (tedy bez hráčů ročníku 2003) zúčastnilo halových turnajů ve Zličíně a dvakrát ve Zbuzanech. Úspěchem našeho klubu bylo, že přestože mužstvo nefigurovalo na prvních místech silně obsazených turnajů, nejlepším hráčem  prvního turnaje ve Zbuzanech byl vyhlášen  Ondřej Dohnal, a ve všech třech turnajích nejlepším brankářem Ondřej Němec.
Mužstvo vedli trenéři Pavel Procházka a Pavel Klíma, vedoucím mužstva byl Ing. Jiří Němec, kteří povedou i starší přípravku sezóny 2014-2015.

Mladší žáci Spartak Kbely  dosáhli ze všech týmu mládeže Spartaku Kbely nejlepšího umístění, v pražské soutěži obsadili ve své skupině vynikající 2. místo.  Z 24 zápasů jich mladší žáci 17 vyhráli, v 1 remizovali a pouze 6x prohráli.
Protože v týmu  je přes polovinu hráčů ročníku 2002, (tedy těch mladších) je umístění velmi cenné.
Dosažený úspěch  je výsledkem celého kolektivu. Trenéři vyzdvihují výkony Mirka Zicha, Míši Pfafa, Martina Haniaka. Jisté výkony podával Matěj Šmiták, na jaře zlepšující se Jakub Plechšmíd a Vojta Makovský. Mužstvo má velkou oporu rodičů,  kteří s  ním táhnou káru v dobrém i při špatných výkonech a prohrách.

Mužstvo vedli trenéři Eva Haniaková a Martin Haniak, vedoucím mužstva je David Šmiták.
Ti budou pokračovat ve stejné sestavě i v příští sezóně již s mužstvem starších žáků.

A v pondělí 23.6. 2014 se v rámci každoroční takzvané „dokopné“ na hřišti Spartaku dobré  i méně dobré výsledky vyhodnocovaly.
Partnerem celého odpoledne byla Městská část Praha 19 a spolek KBELY NÁŠ DOMOV.

 Sponzorem akce byla firma M&M Reality, která zajistila atrakce, kluky ve volné části programu hojně využívané.
Programem provázel vtipný moderátor Tomáš Janků, který ho zahájil    nástupem všech mužstev.  Skoro  50 malých a mladých fotbalistů vyslechlo  vyhodnocení sezóny, které za každé mužstvo provedli trenéři týmů a z podkladů statistiky je ještě doplnil moderátor.
Potom se mužstva rozdělila a trenéři a vedoucí hráčům předali diplomy za úspěšnou reprezentaci klubu a drobné upomínky na sezónu 2013-2014.
Následovaly velmi intenzivní fotbalové zápasy kluků proti rodičům, volná zábava s  občerstvením a zavěrečné „šou“ fotbalistů řízené opět velmi aktivním moderátorem. Při  něm rodiče viděli, že jejich kluci umí nejen fotbal, ale mají i  herecké nadání.