KBELSKÉ POSVÍCENÍ

Informace ze spolku Zář 23, 2017

Kbelské posvícení jsme oslavili tradičně – netradičně za mírně vřelého počasí a jako vždy v našem krásném kbelském parku. Letošní rok byl opět něčím speciální – byl ve znamení červeného koberce a oslavy všech uměleckých osobností – malých i velkých, ze Kbel i z okolí.
Kbely poctily svou návštěvou krom krásných mažoretek a dance vystoupení i perfektně připravené děti z Fittime Kbely, mnoho velice šikovných hvězdiček přišlo z hudebního studia ČMELDA, i vinořská zumba Lucky Burdové rozproudila další davy návštěvníků, k tomu krásně zapěly vycházející hvězdy Majda Šumpíková a Zuzana Večerníková. Nelze opomenout nápadité vystoupení studentů kbelské základní školy, kteří pod vedením akční paní učitelky Novákové zvládli taktéž potěšit řadu diváků. Také bylo ke zhlédnutí divadlo pro děti a jejich Kocour v botách.
Posvícenské galánky z Prima divadla se ujaly doprovodného slova a vítaly jednu slavnou návštěvu za druhou. Nejen, že k nám zavítal Fredie Mercury (J. Bresky) a předvedl neskutečně zábavné show s mnoha „profláklými“ hity skupiny Queen, ale též se z davů najednou objevila např. Jana Kratochvílová s hitem „Stínu kapradiny“, dále se trochu ostýchavě – ale s velkým šarmem – jala zpěvu i kbelská Hanička Zagorová s písničkou „Spěchám“ a červeným kobercem jak vichřice protančila a svými boky pěkně zavlnila rozpustilá kbelská Ewa Farná, rozhodivši mezitím všem nejbližším fanouškům – poté, co zapěla píseň:“Boky jako skříň“- veškeré své připravené sladkosti v pompadurce.
Dalšími osobnostmi byli místní sportovci ze Sokolu Kbely s ukázkami z oblasti pozemního hokeje.
A aby měly kbelské oslavy ten správný „říz“ – pozvali jsme si hudební skupinu Trijo, která zde rozproudila tancechtivé návštěvníky svou muzikou z dílny skupin jako jsou Čechomor, Blackmores Night, V. Redla, J. Nohavici a mnohé další třeba i lidové skladby.
Třešničkou a zakončením celého slavnostního dne byl ohňostroj s hudebním podkresem od skupiny Queen a Scorpions.
A tak byla ukončena naše další tentokráte více umělecky laděná kulturní akce a těšíme se opět na vás na
všechny při podzimních a zimních připravovaných radovánkách.
Děkujeme tímto všem pomocníkům, všem-co nám organizátorům drží palce, všem – kteří přijdou i za deštivého počasí, ale i všem, kteří mají prostě rádi další společné a nejen sousedské setkávání, jež je – věřím – velmi přínosné a příjemné pro všechny z nás.

Šárka Egrtová