ŠMOULÍ DEN

Informace ze spolku Čvn 9, 2016

Byla to krásná slunná červnová sobota celá v tak trošku bledě-modrém hávu, s malinkou šmoulí vesničkou a postavičkami rozverných šmoulíků! Děti, které přišly do parku oslavit Den dětí, mohly uplatnit své dovednosti jak s moderátorkami programu v amfiteátru, ale též v mnoha důkladně připravených disciplínách nazvaných například – FARMÁŘOVO KOLEČKO, GARGAMELOVA SÍŤ, ŠMOULÍ PŘEKÁŽKOVÁ DRÁHA, FEŠÁKŮV KOUTEK, KUCHTÍKOVA OMELETA, SILÁKOVA SÍLA, KUTILOVY I KOUMÁKOVY VYNÁLEZY, LENOCHOVO VÁLENÍ, POZNÁVÁNÍ NÁSTROJŮ S TRUMPETKOU, DOVEDNOSTI TAŤKY ŠMOULY I ŠMOULINKY… A MNOHO DALŠÍCH NETRADIČNÍCH ŠMOULÍCH DISCIPLÍN. 

Do soutěžení byli samozřejmě zapojeni i rodiče (prarodiče), aby si také užili nějakou legraci. Děti ke svému svátku dostaly krom mnoha různých odměn i báječné zážitky.
Celý „šmoulí den“ se odehrával tradičně v Centrálním parku Kbely. Pro děti jsme připravili spousty soutěží, tvůrčí dílny – „korálkovací„, malovací a jiné, ale též pouťové atrakce, a tak se dosyta vyskotačily a užily si báječně svůj sváteční den. Do disciplín se tentokráte přihlásil rekordní počet 520 dětí.
Jelikož nám přálo i počasí, park opět „praskal ve švech“. V programu bylo nachystáno nejedno překvapení. Na začátku potěšilo hudební vystoupení dětí, sportovní i taneční show pro návštěvníky akce nastalo vystoupením dětí ze kbelských kroužků a krom toho návštěvníci shlédli i další zajímavé rozhovory a scénky amatérského divadla MDDSSM. Odpoledne za dětmi dorazil, aby se důkladně představil, celý šmoulí tým – spolu s Taťkou šmoulou a proradným čarodějem Gargamelem. Též se velmi vyvedla návštěva známého herce a moderátora Jana Antonína Duchoslava alias Vikiho Cabadaje z filmu Sněženky a machři, který si s dětmi povídal nejen na pohádková témata a byla i s ním velká legrace.

Na organizaci celé akce se podíleli zaměstnanci i zástupci radnice, členové jejich rodin a spřátelené spolky. Tímto velmi děkujeme všem účastníkům – pomocníkům, dobrovolníkům, KRC Cobydup, hasičům i vedení radnice a taktéž sponzorům za věcné dary (firma Preciosa Ornela za velké množství korálků na dětské dílny a Agentura na hlídání dětí KEIKI – sl. Pipolyová poskytla poukaz coby výhru pro rodinné masky na akci a firmě Extra Publishing, s. r. o. darující velké množství časopisů pro děti).  Díky všem těmto bylo naše sobotní odpoledne ve znamení stovek veselých a rozzářených dětských očí a to je báječný důvod, proč pokračovat.

Šárka Egrtová