SPOLEK KBELY – NÁŠ DOMOV, A CO DÁL?

Informace ze spolku Dub 25, 2014

V posledním článku jsem Vás seznámil s naším odchodem z ODS a důvody, které nás k tomu vedly. Poté se však objevila řada dotazů např.: Spolek přeci nemůže kandidovat, Pavel Žďárský a jeho tým odchází z radnice, prostě je to konec současného vedení, neboť nemají za co (koho) kandidovat. Ovšem pravda je naprosto opačná. Pro nás to není konec, ale nový začátek. Velmi se nám vyplatilo, že jsme i pod hlavičkou ODS sázeli sami na sebe, na své výsledky a ne na dlouhosáhlé plamenné výstupy politických řečníků. Nyní je to tak, že se nám otevřela v plné míře tato možnost bez řešení tzv. problémů uvnitř ODS. Mohu Vám sdělit, že do Spolku vstoupila drtivá většina tvůrců a realizátorů posledního volebního programu, takže nedochází k až tak markantnímu lámání chleba.

Dnes je nás již na třicet a jsme otevřeni všem návrhům a nápadům, které jak napovídá náš název, přispějí ke zvýšení kvality života ve Kbelích, jak pro dospělé, tak pro děti. Lze to tedy shrnout, že nechystáme žádnou masovou propagační kampaň, neboť se snažíme intenzivně pracovat celé 4 roky, a tím chci říci, že se nepodbízíme, ale věříme u voliče v jeho přirozené smysly. V tomto trendu budeme nadále pokračovat a členové našeho spolku budou i dále usilovat o Vaši přízeň a já se budu ucházet o to, abych kandidátku se ctí vedl. Takže pro ty všechny, kteří kladně hodnotí práci radnice, to bude kandidátka sdružení nezávislých kandidátů s názvem Kbely – náš domov. Protože chceme být maximálně otevření a vstřícní, uvádím Vám následně část našich stanov, které jsou spolu s registrační listinou uloženy u rejstříkového soudu:
Cílem spolku je péče o všestranný rozvoj území Městské části Praha 19 (Kbely) a o potřeby obyvatel tohoto území, prosazování zájmů Městské části Praha 19 a jejich obyvatel a šíření jejího dobrého jména.

V našich programech nezapomínáme ani na jednu vrstvu obyvatel, takže tam naleznete od aktivizace seniorů přes společenské akce pro dospělé a děti až pro nás nejtěžší úkol – výstavbu nové budovy základní školy, kdy po našem dlouholetém snažení došlo k průlomu a Zastupitelstvo hl. m. Prahy schválilo na tuto akci –  a já věřím, že prvních – 20 miliónů.
Děláme práci, která nás baví, a to proto, že vidíme ihned konkrétní výsledky. O tom svědčí i nasazení našich úředníků, kteří se nechali strhnout do všech akcí pořádaných MČ a tu vystupují jako pořadatelé, tu komise v rámci soutěží nebo se někteří úředníci změní v čaroděje a řada úřednic v čarodějnice. No a jsme u jedné z konkrétních akcí, což je Pálení čarodějnic, na které Vás srdečně zvu. Bude se konat, jak jinak nežli 30. dubna v Centrálním parku, kdy program pro děti začne již dopoledne a bude ukončen ohňostrojem, který odežene od Kbel všechny temné síly včetně skutečných čarodějnic, které se jak známo slétají na jejich půlnoční sabat. (Pro odborníky:  Létající čarodějnice budou nuceny změnit trajektorii letu mimo území Kbel). Chci jen připomenout, že Čarodějnice se konají ve Kbelích po 24. A to od roku 1990 tedy od dob Občanského fóra, které jsem spolu s Josefem Perlingerem založil 23. listopadu 1989. Hned druhý den proběhlo veřejné setkání v hotelu Erko. Ale o tom až někdy příště.
 

Všechny Vás zdraví Váš Pavel Žďárský


Jednou z velkých předností člověka je víra v budoucnost, kdo však v budoucnost nevěří, žádnou nemá.