VELIKONOČNÍ JARMARK a OTEVÍRÁNÍ KBELSKÉ STUDNY BARBORKA

Informace ze spolku Bře 24, 2018

V sobotu 24. března proběhlo ve kbelském parku tradiční jarní setkání s velikonočními tradicemi, krásnou muzikou a dalším připraveným jarním programem pro návštěvníky.

Děti měly možnost se i přes chladné počasí pobavit a zahřát se při hmyzích disciplínách, pohladit družná zvířátka – králíčky, slepice či celou ochočenou kozí rodinu.  Kdo přišel, mohl se naučit vyrábět pomlázku, vybarvit velikonoční vajíčka a ozdoby, shlédnout pohádku, zazpívat si jarní písničky.

Rozlučka s paní Zimou také nechyběla a vyhozením Morany do kbelského rybníka jsme už konečně uvítali tolik očekávané jaro. Coby další jarní obřad jsme měli pro návštěvníky připraveno slavnostní otevření studánky Barborky – mnoho rodilých Kbeláků si ji jistě pamatuje. Připojili jsme se proto k tomuto starodávnému rituálu otevírání studánek, ke studánce přišla i studánková víla a spolu se starostou a ostatními jsme nejen symbolicky, ale i ve skutečnosti, odemkli studánku, každý si ji mohl důkladně prohlédnout a pohovořit či zavzpomínat.

Děkujeme za veškerou pomoc při tvořivkách a disciplínách pro děti všem účastnícím se a především zaměstnancům úřadu, učitelkám i dětem z MŠ Albrechtické, Divadlu Prima den a divadlu Vysmáto, též patří dík i společnosti Preciosa Ornela za darované barevné korálky, Martinovi Hrubčíkovi + Nizkoprahovému centru Kbely za perníčky pro děti i všem ostatním dobrovolníkům, kteří přišli pomoci. Dále i muzikantům z kapely Hradní duo, kteří i v tak chladném odpoledni roztančili davy dětí, prostě všem, kteří spolu s námi strávili příjemný den.

Všem, i kteří nestihli přijít na jarmark do Kbel, přeji také za celou kbelskou radnici krásné jaro a těšíme se opět na dalších akcích v parku na setkání.

Šárka Egrtová